Věnovali jsme vnadicí směsi na podporu lovu divokých prasat na Zlínsku

Dne 6. 12. 2017 společnost DO HONITBY s.r.o. věnovala do oblasti zamořené africkým morem prasat (AMP) speciální vnadicí směsi na černou zvěř. Celkem bylo předáno 250 kg vnadicích směsí s ořechovým, lanýžovým a jablečným aroma, které jsou určené pro vnadění divokých prasat v polních i lesních honitbách.

Prostřednictvím Krajského úřadu Zlínského kraje byly předány zástupcům uživatelů 13 honiteb okresu Zlín. Tyto směsi budou použity v oblasti zamořené AMP a v honitbách na tuto oblast navazujících.

Naše společnost si uvědomuje, že nákazová situace je velmi vážná. Je tedy zapotřebí využít všech možností ke snížení populace divokých prasat a zabránit tak dalšímu šíření tohoto onemocnění. Věnované vnadicí směsi v rukou zkušených myslivců mohou značně podpořit intenzivní lov a odchyt divokých prasat v oblasti zamořené AMP.

Chtěli bychom poděkovat Ing. Alici Ohnoutkové z oddělení zemědělství, lesního hospodářství, myslivosti a rybářství Zlínského kraje za velmi milý a profesionální přístup a za skvěle zorganizované předání vnadicích směsí.

Stejně tak bychom rádi poděkovali všem myslivcům v zamořené oblasti okresu Zlín, kteří dobrovolně vynakládají maximum úsilí pro zdolání této nákazy.

Sdílejte tento článek